نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

فواید نقاشی ساختمان با رنگ روغنی در تهران

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

رنگ روغنی از زمان های گذشته کاربرد فراوان در نقاشی ساختمان داشته و طرفداران خاص خود را دارد. رنگ روغنی از جمله رنگ های ماندگار و قابل شستشو در نقاشی ساختمان است.

در صورتی که می خواهید نقاشی ساختمان با طول عمر بالا داشته باشید و هزینه تمام شده در کمترین حد خود قرار گیرد نقاشی ساختمان آلما استفاده از رنگ روغنی را بنا به دلایلی که در ادامه گفته خواهد شد توصیه می کند.
با ما همراه باشید تا رنگ روغنی را میهمان خانه هایتان کنیم

 

دلیل استفاده از رنگ روغنی در نقاشی ساختمان

با وجود روی کار آمدن رنگ های جدید، رنگ روغنی باز هم طرفداران خود را حفظ کرده است که هر خواستنی بی علت نیست. مهم ترین قابلیت رنگ های روغنی ساختمان قابلیت شستشوی آن است که از قدیم الایام تاکنون مشتریان از آن راضی هستند. به هر دلیلی ممکن است دیوار آلوده و کثیف شود، از اینرو بهتر است با رنگی پوشیده شده باشد که قابلیت نظافت داشته باشد. رنگ روغنی پایه حلال نفتی دارد که باعث می شود به راحتی در آب حل نشود.

انواع رنگ روغنی در نقاشی ساختمان

رنگ های روغنی در ساختمان برای نقاشی سطوح چوبی، درب و پنجره ها و حتی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این بخش های ساختمان با عوامل جوی و خارجی بیشتر در ارتباط هستند از این رو از فلزات در مقابل زنگ زدگی و پوسیدگی محافظت می نمایند. برای خرید رنگ روغنی در بازار به انواع آن اشاره خواهد شد، از قبیل رنگ روغنی براق، رنگ روغنی نیمه براق و رنگ روغنی مات. در میان این سه نوع رنگ مات و مبهوت ماندن نتیجه ای طبیعی است. اما مشاوران فروش زیباکده به شما راهنمایی های لازم را جهت خرید رنگ روغنی مورد نظر ارائه خواهند داد.

رنگ روغن براق

اگر می خواهید از پوشش دهی بادوام و باکیفیت استفاده کنید انتخاب این رنگ به شما توصیه می شود. این نوع رنگ کمک می کند با میزان رنگ کم، سطح زیادی را نقاشی کنید. در صورتی که می خواهید بتونه بسازید می توانید از رنگ روغنی برای استفاده کنید. درب، پنجره و قسمت های فلزی داخلی و نمای ساختمان را به راحتی می توانید با این رنگ پوشش دهید. چند نکته را در استفاده این رنگ در نظر داشته باشید

اگر دیوارهای ساختمان ناهمواری دارند از این رنگ استفاده نکنید که عیوب دیوار را بیتر نشان می دهند

رنگ روغنی براق نور را منعکس می کند و باعث آزار چشم می شود به همین جهت توصیه می شود از آن در نقاشی سقف هم استفاده نشود
در محل هایی که امکان اشتعال، شعله های دائمی و کار با وسایل آتش زا است بهتر است از رنگ روغن استفاده نشود
رنگ روغن نیمه براق
اگر می خواهید رنگ روغنی بین مات و براق باشد تا به تعادل برسد می توانید این رنگ را به دلخواه، مات یا درخشان کنید. رنگ آمیزی دیوارها با رنگ روغنی نیمه براق پیشنهاد مناسبی برای نقاشی ساختمان است. درخشندگی کنترل شده و ترکیب مات این رنگ کمک می کند تا عیوب دیوار و سطوح زیاد در چشم برجسته نشود. مژده اینکه این رنگ قابلیت شتسشوی کامل دارد
رنگ روغن مات
برای آن دسته از مشتریانی که قصد دارد هزینه کمی را برای نقاشی ساختمان بپردازند توصیه می کنیم خرید رنگ روغنی مات را داشته باشند. این رنگ نه تنها از قیمت مطلوبی برخوردار است، بلکه به دلیل مات بودن کلیه ناهمواری های سطح را می پوشاند. این رنگ قابلیت شستشوی صد در صدی ندارد و اگر با رنگ براق با آن ترکیب نشود، کمی در مرحله اجرا با مشکل مواجه خواهید بود. گروه نقاشی زیباکده توصیه می کند در محیط هایی که سطح با آب، رطوبت، نم و یا عوامل جوی در تماس است از رنگ روغنی مات استفاده نکنید

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی دارای یک سری نکات و باید و نباید ها می باشد که باید آنها را رعایت نموده و از آنها برای بهتر شدن کیفیت نقاشی رنگ روغن استفاده کنید. رنگ روغن به دلیل مزیت هایی که دارد از جمله مقاومت بالا و همچنین قابل شستشو بودن توانسته تا بیشترین محبوبیت را بین رنگ های ساختمانی پیدا کند. از طرفی این رنگ دارای سه دسته زیر شاخه می باشد که آنها هم ویژگی های خاص خود را دارند. باید این را به شما بگوییم که رنگ روغن برای بخش های متنوعی از جمله سقف و دیوار  آشپزخانه استفاده می شود. در این فضا به دلیل وجود بخار چرب سقف کثیف شده که می توانید به راحتی و با کمک پارچه نمدار پاک کنید.

استفاده از رنگ روغنی در رنگ آمیزی درب و پنجره ها سبب می شود تا آسیبی به درب و پنجره های در معرض آب و هوا وارد نشود. البته برای درب و پنجره های داخلی که نه آب و هوا روی آنها تاثیر می گذارد و نه امکان نشستن بخار چرب روی آنها وجود دارد می توانید از این رنگ استفاده نکنید. برای رنگ آمیزی دیوار اتاق ها که امکان کثیفی دارند می توانید از این رنگ ها استفاده کنید ولی بهتر است برای رنگ آمیزی سقف از این رنگ استفاده نکنید زیرا سبب بازتاب نور و اذیت شدن شما می شود. در این مطلب نیز مراحل نقاشی ساختمان با رنگ روغنی را به طور کامل شرح می دهیم تا با آن آشنا شوید.

معرفی مزایای رنگ روغن

از مزایای مهم نقاشی ساختمان با رنگ روغنی می توان به عایق بودن ین نوع رنگ در برابر زنگ زدگی و خوردگی اشاره نمود که برای انواع سطوح از جمله چوبی و آهنی و نرده کاربرد دارد و می توانید از این نوع رنگ برای عایق نمودن این سطوح استفاده کنید. رنگ روغن قابلیت شسشتو را داشته و به همین دلیل از آن می توانید برای قسمت هایی که امکان کثیفی وجود دارد استفاده کنید. از طرف دیگر پوشش دهی بسیار بالای این رنگ سبب مهم شدن آن شده است. اجرای روان و راحت رنگ آمیزی با رنگ روغن نیز از دیگر مزیت های این رنگ می باشد و به عنوان آخرین مزیت رنگ روغن نیز می توان به مقدار کمتر مصرف رنگ برای هر متربع مربع اشاره نمود.

معرفی معایب رنگ روغن

خوب در مورد مهمترین عیب این رنگ نیز باید به وجود حلال های شیمیایی و نفتی در آن اشاره نمود که خود سبب می شود تا این نوع رنگ دارای بوی زننده و آزار دهند باشد و همین عاملی برای معرفی عیب بزرگ آن می باشد اگر در فضایی که رنگ آمیزی می کنید فضا تهویه ی مناسبی ندارد ممکن است دچار مشکل شوید. زیرا این نوع رنگ برای سلامت انسان مضر بوده و دلیل آن هم مواد تشکیل دهنده سمی می باشد. این رنگ مدت زمان بسیار زیادی را برای خشک شدن نیاز دارد و اگر محیط نیز سرد باشد این مدت زما طولانی تر نیز می شود. از طرفی باید به این نکته نیز اشاره کنیم که به دلیل عدم بافت در رنگ ممکن است ایرادات زیر سطح به وضوح قابل مشاهده باشند. از سویی دیگر برای عدم این نمایش باید به طور دقیق بتونه کاری و زیرسازی انجام شود.

 

نقاشی ساختمان آلما - گروه آلما